Litvínovské dřevohraní 2023

V pátek 31. března 2023 se dvě žákyně naší školy (Anička Tesařová a Markéta Bachová) zúčastnily celostátní soutěže ve hře na dřevěné dechové nástroje Litvínovské dřevohraní 2023. 

Ve III/B kategorii získala Anička Tesařová (pí uč. Barbora Bachová) čestné uznání a v Kategorii IV/B Markéta Bachová (p. učitel Mgr. Miroslav Maleček) 1. místo. 

Oběma klarinetistkám a jejich učitelům blahopřejeme.

Noc kostelů 12. června

Myšlenka otevřít kostely v noci vznikla ve Vídni,kde také v roce 2005 proběhla první Noc kostelů: „Lange Nacht der Kirchen“.

Od té doby se akce rozšířila do dalších evropských zemí. Během Noci kostelů je možné každoročně v noční atmosféře navštívit nejen kostely a modlitebny, ale také prostory klášterů, rajské dvory, krypty, věže, kůry a další běžně nepřístupné sakrální prostory.

Více o místě konání naleznete na připojeném plakátku

Hora sv. Kateřiny – soustředění sborů

První pozdrav ze soustředění. Dost tu fouká, lépe je uvnitř.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes jsme od rána společně zkoušeli,dále posíláme záznam z našeho papírového tvoření. Odpoledne byla stezka odvahy, strašidel bylo dost a před večeří ještě zkouška malého sboru. Co jsme nacvičili, si přijďte poslechnout zítra, kdy rozsvěcujeme od 16.15 stromeček v Duchcově a náš společný zámecký koncert bude 12.12. od 17.30 hod.

Soustředění dětského a komorního sboru

30. 12. – 2. 12. 2018
Víkendové soustředění bude uskutečněno k nácviku soutěžního a vánočního
repertoáru a k utužení našeho pěveckého “týmu”. Těšit se můžete nejen na
spoustu práce, ale i zábavu. Ubytování budeme na Hoře Svaté Kateřiny v
Restauraci U rozhledny (
http://www.urozhledny.cz/), kde moc dobře vaří,
takže naše bříška budou určitě spokojená.
Na soustředění nás odveze v 8 hodin autobus od ZUŠ, návrat bude 2. 12. po 14 hodině opět k ZUŠ. Děti budou mít zajištěnou plnou penzi a pitný režim. Cena soustředění 860kč. S sebou teplé oblečení, raději přibalte i holínky a pláštěnku, kartičku zdravotní pojišťovny. Hygienické potřeby – děti budou mít k dispozici
vlastní koupelnu a WC na pokoji, proto se ráno a ve
čer budou
kontrolovat
čisté ručky a vyleštěné zoubky. 

Kdo se bude chtít soustředění zúčastnit, tak je třeba vyplnit závaznou
přihlášku do 20. 10. a uhradit částku 860kč (prosím, nejlépe přesně – u p.
uč. Faustové) do 15. 11. Děkuji. 
V případě dotazů volejte 722 164 941 (B. Faustová) nebo pište na faustovab@gmail.com.

Budeme se těšit a doufáme, že si to děti náramně užijí
B. Faustová, DiS.

 

Úspěchy žáků

 

Naše úspěchy

  1. dubna 2018 se náš taneční obor (uč. Renata Kiršnerová) účastnil krajské soutěžní přehlídky tanečních oborů ZUŠ v Mostě a převezl si čestné uznání.

Blahopřejeme !

  1. května 2018 se konalo celostátní kolo soutěže ZUŠ – DECHY, kde náš žák Albert Beneš (uč. Miroslav Maleček) získal ve hře na klarinet 2. místo.

Blahopřejeme !

Koncert ve Světci – dětský sbor

Dětský sbor
Koncert pátek 20. 4. 2018 v obřadní síni ve Světci. Zkouška v 16:00 na místě. Na programu: Kosí ráno, Bimbo, Pasu, pasu písničky, Já do lesa nepojedu a Neviděli jste tu mé panenky. Oblečení – kdo nemá „školní šaty“, tak prosím oblečení tmavé barvy. S sebou pití. Doprava samostatně.
Koncert začíná v 17hodin.
 V případě dotazů volejte na tel. 722 164 941. (B- Faustová)
 Těšíme se na Vás!

 

Úspěchy na krajských soutěžích

Výsledky krajských kol soutěží ZUŠ

B L A H O P Ř E J E M E !!!
Sólový zpěv:
Dominik Polívka – 1. místo (náhradník na postup), uč. Faustová
Zobcová flétna:
Markéta Bachová – 3. místo, uč. Maleček
Hana Plevová – 3. místo, uč. Maleček
Klarinet:
Albert Beneš – 1. místo s postupem, uč. Maleček

Petrof

Exkurze k výrobcům klavírů

Dne 5.10.2017 jsme se Základní uměleckou školou Ivana Kawaciuka navštívili klavíry Petrof v Hradci Králové a Muzeum třebechovických betlémů v Třebechovicích.  U Petrofů jsme měli exkurzi po výrobním závodě a náš velmi milý průvodce nám povyprávěl o procesu výroby klavírů a pianin. Ukázal nám dílny, ve kterých se dělají kostry, litinové desky, klaviatury , řezby a lakované díly. Dokonce jsme viděli limitovanou řadu klavírů ANT. PETROF a klavíristky si mohly zahrát na nejdražší model. K pobavení všech byly stydlivé a k hraní jsme museli přemlouvat. Následně jsme v muzeu měli ukázku jedinečných modelů pianin, klavírů a harmonin i s troškou historie. Na závěr prohlídky nám ukázali samohrající piano – bar, na kterém nám zahráli Beatles. Jako dáreček jsme dostali nepovedená kladívka z výrobny.

V muzeu betlémů jsme si prohlédli sedmimetrový mechanický betlém od Josefa Probošta, Josefa Kapuciána a Josefa Frimla. K němu jsme měli puštěné povídání o jeho významu a inspiraci autorů. K tomu tam byla výstava skleněných a dřevěných betlémů. Výlet jsme si moc užili a děkujeme škole, že nám umožnila tuto exkurzi.

Kate Hellerová a Vítězslav Vojtěch Buchal žáci hudebního oboru